צבעי זהב

צבעי זהב קיימים בכמה גוונים אך 3 המובילים שבניהם הם: זהב צהוב (שהוא הצבע הרגיל ונפוץ ביותר) זהב לבן וזהב אדום, צבעי הזהב השונים מועילים בעיקר בהתאמתם לצבע הגוף של האדם העונד אותם ולעור כהה יתאים כמובן זהב לבן יותר מאשר זהב אדום.

זהב לבן

זהב לבן הוא תוצאה של ערבוב כמה סוגי מתכות עם יסוד הזהב, ערבוב זה יוצר לזהב גוון בהיר ומלבין אותו.

סוגי המתכות שבד"כ מעורבבות יחדיו בכדי ליצור גוון זה הם: כסף, פלטינה ובכלל כל סוגי המתכות הבהירות שערבובן יגרום לחומר להיות בהיר יותר.

זהב לבן נחשב ליוקרתי ומככב לרוב בטבעות אירוסין לצד יהלומים נוצצים. זהב לבן מתאים במיוחד לנשים בעלות עור כהה, מפני שצבעו הבהיר והמבריק מתבלט על רקע כהה.

בכדי לשמור על הברק והלובן של הזהב הלבן, נהוג לצפות את התכשיט בשכבת רודיום אשר מעניק לתכשיט העשוי מזהב לבן גוון בהיר ומבריק יותר.

זהב צהוב

זהב צהוב הוא הזהב הנפוץ ביותר בתכשיטים והוא גם הצבע הטבעי של חומר הזהב כמו שהוא נכרה מהאדמה.

זהב צהוב נפוץ בכל סוגי התכשיטים ומראהו נוצץ.

זהב צהוב יכול להתאים גם לבהירי העור וגם לבעלי עור כהה מכיוון וצבעו הייחודי והבולט נראה בברור על כולם. זהב הצהוב ידוע כחומר הנפוץ ביותר להכנת טבעות נישואין.

זהב אדום

זהב אדום הוא הצבע הפחות נפוץ מהשלושה והוא מתאים בעיקר לאנשים בעלי צבע עור בהיר. הצבע האדום הוא תוצאה של ערבוב מתכות ביחד עם הזהב ממש כמו הזהב הלבן רק שבניגוד לזהב הלבן בתהליך זה מערבבות מתכות בעלות גוון כהה יותר כגון נחושת ומכאן מגיע צבעו האדום והמיוחד של הזהב.

כמו שכבר ציינו אלו הם הצבעים הנפוצים של הזהב, אך הם לא היחידים, ישנם עוד מספר צבעים של זהב שמאד נדיר לראותם בתכשיטים.