טבעות זהב

טבעות זהבטבעות זהב הן הטבעות הנפוצות ביותר שקיימות כיום בעולם והעיצובים והקטלוג של טבעות אלו הם רבים ומגוונים.

טבעות זהב נוכל לראות היטב בתעשיית טבעות הנישואין וטבעות האירוסין, שם השליטה של טבעות זהב היא מוחלטת ורק משתנה צבע הזהב ואחוזי הקראט בין טבעת לטבעת.

מה יתרונותיו של חומר הזהב ולמה הוא כל כך פופולארי?

ובכן הזהב הוא חומר טבעי אשר כבר בצורת הגלם שלו מציג פרמטרים טהורים בזכות כך שחומר הזהב איננו מתערבב עם חומרים אחרים בטבע ובכך מצליח לשמור אחוזי טוהר גבוהים , כמו כן צבעו המבריק ותכונותיו הרכות ונעימות גרמו לו במשך השנים להיכנס בצורה חדה לתרבותנו ולחלק גדול מהעמים אף לסמלים קדושים העשויים ממנו.

הסיבה שמעצבי תכשיטים אוהבים לעבוד עם זהב ולעצב ממנו טבעות, טמונה בתכונתו כחומר מאד רך ונוח לעבודה, עד כדי רך שכאשר יוצרים טבעות זהב מ-24 קראט (שזהו אחוז הקראט הגבוהה ביותר) הטבעות מאוד רכות וישנה סכנה שמעיכה קטנה או מכה יכולות לגרום שבר או נזק לטבעת עצמה ולכן מקובל להכין טבעות זהב מאחוז קראט נמוך יותר אך עדיין איכותי וגבוהה כגון 18קראט אשר מציג בתוכו עמידות גבוה יותר עקב ערבוב מתכות אך עדיין שומר על אחוז זהב טהור גבוה.

צבעי זהב הנפוצים בטבעות

צבעי הזהב הם תוצר של ערבוב מתכות ביחד עם הזהב הטהור ובזכות כך מתקבלים צבעים אשר נובעים מתכונותיהם של המתכות השונות.

טבעות אירוסין מזהב לבן הן הטבעות הנפוצות ביותר בשוק טבעות האירוסין וזאת מפני שהשילוב של היהלום והזהב הלבן מייצר שלמות ואיזון ולכן טבעות אירוסין מזהב לבן מובילות בתחום זה ללא עוררין ,בעוד אחריהן מזדנבות טבעות אירוסין מזהב צהוב שהוא הצבע הרגיל והטבעי של הזהב.

טבעות אירוסין מזהב צהוב פחות פופולאריות מאשר זהב לבן עקב השילוב של הטבעת עם היהלום, לזהב הלבן יתרון משמעותי בשילוב הצבעים וההתאמה בניהם, בעוד הזהב הצהוב לוקה בכך.

טבעות אירוסין מזהב אדום הן הנדירות מבין השלושה אך גם הן קיימות ובהחלט אפשר להגיד שזהב אדום הוא צבע הזהב השלישי במספר.

לעומת זאת בתחום של טבעות הנישואין אנו עדים למהפכה בסדר העדיפויות עקב מספר סיבות.

טבעות נישואין מזהב צהוב הן הטבעות הנפוצות ביותר שקיימות ובתחום זה הן עוקפות בברור את אחוזי הקנייה של טבעות נישואין מזהב לבן ומבצעות מהפכה מול שוק טבעות האירוסין ועדיין אחרונות אבל בהיקף גדול יותר מגיעות טבעות נישואין מזהב אדום.

הסיבות לכך נמצאות בעיקר בהתאמת הטבעות לצבע העור כאשר לטבעות נישואין מזהב צהוב יתרון בולט על טבעות נישואין מזהב לבן וטבעות נישואין מזהב אדום, מכיוון והוא מתאים גם לאלו אשר בעלי עור כהה וגם לאלו שעורם בהיר, בניגוד לשתיים האחרות אשר מתאימות אך ורק לצבע עור אחד.