תעודה גמולוגית

מהי תעודה גמולוגית ולמה היא כל כך חשובה?

עבור אנשים רבים קניית יהלומים היא דבר לא שיגרתי וכרוכה בהוצאה גבוהה במיוחד, השמועות על בעלי חנויות ממולחים אשר מנצלים לרעה את אי הבנתם של לקוחות רבים וגובים מהם כסף רב עבור תוצר ששווה הרבה פחות, גורמים לרבים לפחד לקנות יהלומים.

עבור אלה שאינם מבינים ביהלומים, הולכת השולל איננה בעיה כלל עבור הסוחרים הממולחים, הצגתו של יהלום זול ולא איכותי כיהלום יקר ובעל ערכים גבוהים, היא משחק ילדים עבורם והם משתמשים במושגים ומונחים מוטעים  כגון משקל, צבע ואיכות האבן, איכות הליטוש ופגמים פנימיים  וללא איש מקצוע מנוסה ומבין לעולם לא תוכלו להבדיל בשוני.

כיצד נמנעים מעוקץ בעת קניית יהלומים?

בין אם אתם קונים טבעת אירוסין או שרשת יהלומים, תדאגו לקבל בעת הרכישה תעודה גמולוגית המצהירה על איכות האבן וממצאיה המדויקים.

תעודה גמולוגית היא למעשה תעודה המונפקת על ידי מכון גמולוגי, אשר בוחן את האבן באמצעים  ממוחשבים ומיוחדים ומגיע לממצאים המדויקים של האבן, את הממצאים הללו הוא מעלה על דף שנקרא בשפה המקצועית תעודה גמולוגית, התעודה היא הביטוח שלכם לקבלת איכות וללא חשש שבעל חנות היהלומים יעבוד עליכם.

וודאו כי אתם מקבלים תעודה ממכון גמולוגי אמין וטוב

ישנם מכוני גמולוגיה רבים בעולם וכמו בכל מקצוע ישנם כאלה אשר מקצוענים וטובים וישנם כאלה שפחות.

וודאו כי התעודה אותה אתם מקבלים בעת רכישת היהלום, היא ממכון גמולוגי מוכר ואמין אשר מספק תוצאות נכונות ומדעיות לגבי היהלום אותו קניתם.

מכונים גמולוגיים מומלצים

GIA,EGL,IGI, HRD,AGS

אלו הם חמשת המכונים המוכרים ביותר ורוב היהלומנים המקצועיים והמנוסים עובדים עם מכונים אלו, כאשר אתם רוכשים יהלום, בדקו האם יש ליהלום תעודה גמולוגית מאחד המכונים הללו.