קניית יהלומים

קניית יהלומים היא עניין לא פשוט ובטח שלא זול, בעת קניית יהלומים הבנה מינימלית בתחום יכולה לחסוך מכם כסף רב וללא כל התפשרות או ירידה באיכותו של היהלום.

קניית יהלומים יכולה להיות גם מסוכנת מכיוון ויהלומים מזויפים רבים מסתובבים בשוק והאבחון בין יהלום מזויף ליהלום אמתי היא קשה ואף לפעמים בלתי אפשרית ללא התערבות של אמצעים טכנולוגיים, במאמר זה ננסה למזער עבורכם את הסכנה שבעניין בעזרת מספר טיפים ועצות שימושיות בעת קניית יהלומים שיפחיתו משמעותית את הסיכוי לקנייה של יהלום מזויף.

איך מפחיתים את הסכנה שבקניית יהלום מזויף?  

ובכן בשוק ישנם זיופים רבים של יהלומים בדרך כלל אלו יהיו זרקונים המשובצים בתוך טבעת יהלום, אשר יקשו אפילו על בעל מקצוע לזהותם למראית עין עקב רמת איכותם הגבוה וכאשר הזרקונים משובצים בתוך תכשיט, מלאכת הזיהוי הופכת להרבה יותר קשה.

אך למזלנו אנו חיים בתקופה בה את העין האדם יכולה להחליף בקלות וביתר מקצועיות טכנולוגיה חדישה אשר תעזור לבדיקתו של היהלום.

מספר שיטות לבדיקת איכותו ומקוריותו של היהלום:

  • בעת קניית יהלומים מומלץ לשקול את היהלום מכיוון וזרקונים שוקלים פי שניים מיהלום אמתי והשוואה של משקל יהלום אמתי באותו גודל יחשוף את הזיוף בזכות משקלו.
  • מעבדה גמולוגית תקבע בברור האם היהלום הוא זיוף או באמת יהלום אמתי, תוכלו לקרוא עוד קצת על תעודה גמולוגית בעמוד המסביר על כך.
  • זהו הטיפ החשוב ביותר! קניית יהלומים בצעו אך ורק בחנות תכשיטים מוכרת וגדולה המציעה תעודה גמולוגית ואחריות מלאה על התכשיט והיהלום, כך תהיו בטוחים שאתם רוכשים את הדבר האמתי ולא את החיקוי הזול והנפוץ.

לסיכום תעודה גמולוגית היא הבטחה לאיכות ושקיפות לפרמטרים האמתיים של היהלום, לכן כאשר אתם רוכשים יהלומים עשו לעצמכם טובה ודרשו תעודה, גם אם זה ייקר לכם במעט את מחיר היהלום זה בהחלט שווה.