יהלומים צבעוניים

יהלומים צבעוניים או בשמם המקצועי "פנסי קולר" הם יהלומים נדירים אשר בעקבות כך מחירם גבוה יותר משמעותית מאשר יהלומים רגילים. כשאנו מדברים על צבעים של יהלומים אנו צרכים להפריד את הנושא לשניים, כאשר למעשה ביהלומים ישנם שני קבוצות צבע, בקבוצה הראשונה אנו נראה את היהלומים הרגילים אותם אנו מכירים, צבע יהלומים יהלומים צבעונייםרגילים נע בין לבן בהיר (שקוף) לצבע צהוב כהה. הקבוצה השנייה היא יהלומים צבעוניים והיא סדרה של יהלומים הנקראת בשפה המקצועית פנסי קולר, הקבוצה מורכבת ממספר גדול של צבעי יהלומים מיוחדים ויפים כגון יהלום שחור , יהלום ורוד , כחול, אדום, סגול, ירוק ועוד..

בניגוד מוחלט לצבע יהלומים רגילים, בהם רמת השקיפות של היהלום והגוון הבהיר עושים את המחיר יקר יותר, ביהלומים צבעוניים הגוון וחוזק הצבע משפיעים על המחיר כלפי מעלה.

מהם יהלומים צבעוניים ?

יהלומים צבעוניים הם יהלומים נדירים מאד ועקב כך גם מחירם גבוה במיוחד, כמו שמם הם מגיעים במגוון רחב של צבעים מיוחדים ויפים, צבעם של היהלומים נובע עקב תהליך כימי של החומרים המרכיבים אותם בנוסף לתגובות אופטיות של אור שהצליח לחדור אליהם.

רוב מעבדות הגמולוגיה שקיימות מדרגות יהלומים צבעוניים לפי שני מרכיבים:

  1. עוצמתו של צבע היהלום-צבע יהלום מתחלק ל-9 רמות כאשר הנמוכה שבהם נקראתfaint  והגבוה ביותר נקראת fancy vivid
  2. גוונו של היהלום

מהם צבעי היהלומים הפופולאריים ביותר?

צבעי יהלומים פופולאריים מאד, הם צבעי היהלומים הוורודים והצהובים, כאשר גם יהלום שחור נמצא גבוה ברשימת המבוקשים.

חשוב לדעת!

יהלומים צבעוניים רבים המסתובבים בשוק כיום אינם יהלומים צבעוניים אמתיים והם תוצאה של עבודת צביעה מלאכותית בצורה מקצועית ובתנאי מעבדה, יהלומים  בצבעים אמתיים  נכרים במספר מדינות כגון אוסטרליה, אפריקה, וונצואלה, ברזיל..

עובדה זאת שיהלומים צבעוניים הם נדירים כל כך הופכת אותם לנחשקים וסקסיים בהרבה וכמובן ככל שהביקוש עולה לעומת ההיצע כך גם המחיר מזנק לשמיים.