יהלומים

יהלומיםיהלומים – איך מעריכים מחיר יהלום?

יהלומים הם המרכיב הכי פופולארי של טבעות אירוסין וכמעט בכל טבעת אירוסין שקיימת משובץ יהלום כזה או אחר.
אך בין יהלום ליהלום הבדלים עצומים במחיר ובאיכות ובכדי לדעת ולהבין את ההבדלים ביניהם ,יצרנו עבורכם מדריך זה אשר יעזור לכם להבין את ההבדלים בין היהלומים ומחיריהם ,בעזרת למידת המושגים והמרכיבים שבונים את המחיר הסופי של היהלום והם: דרגת ניקיון , צבע , משקל ( קראט ) ,צורה (ליטוש) ורמת העבודה.

מהם הפרמטרים מהם מורכבים מחירי יהלומים ?

יהלומים הם חומר טבעי אשר נמשה מן האדמה במכרות ברחבי העולם, בכל יהלום ישנם מספר פרמטרים שונים והם מתגלמים בגודל שלו ,שקיפותו ,הפגמים הפנימיים שלו וכ"ו.. כאשר כל אחד מפרמטרים אלו משנה את מחיר היהלום לפי איכותו ושילוב של מספר פרמטרים גבוהים יוצרים יהלום איכותי וטוב.

הפרמטרים מהם מורכב המחיר הסופי הם:

משקל, קראט – משקל יהלומים נקרא בשפה המקצועית קראט והוא מדד מאד חשוב בדרך למחיר הסופי של היהלום. רוצים לדעת מה זה קראט? ואיך מחשבים אותו בחישוב הסופי של המחיר? כנסו למדריך הקראט שלנו ולימדו איך מודדים משקל של יהלום וכמה מדד זה חשוב בסיכום הכללי.
צבע -  לכל יהלום צבע ייחודי לו ולכל צבע ישנו מחיר וביקוש, ישנם צבעים נדירים וקשים להשגה אשר מחיריהם מן הסתם יהיו גבוהים מאד וישנם צבעים נפוצים מאד אשר מחיריהם יהיו זולים יותר. בכדי להבין ולדעת את צבעי היהלומים ואיך הם משפיעים על המחיר הסופי, כנסו למדריך צבעי היהלומים שלנו ותבינו מהם צבעים נדירים ומהם צבעים נפוצים.
דרגת ניקיון – לכל יהלום ישנם פגמים פנימיים איתם הוא נמשה מן האדמה, רמת הפגמים ואופיים מדרגים את היהלום ברמת ניקיון כזו או אחרת אשר משפיעה על איכותו של היהלום וכמובן גם על מחירו. רוצים להבין מהם דרגות הניקיון, מהפחותה להכי טובה? כנסו עכשיו למדריך דרגות הניקיון שלנו ולימדו מהם דרגות הניקיון של יהלומים.
צורה – בשלב העיבוד של היהלום, בעלי המקצוע לוטשים אותו לצורתו הסופית, ישנם מספר צורות אשר נפוצות יותר וישנם כאלה פחות ולכל צורה ישנו מחיר אחר. כנסו למדריך הצורות שלנו ולימדו מהן הצורות הקיימות ומיהן הנפוצות ביותר.
טיב העבודהיהלום הוא תכשיט ובסופו של דבר האדם שקונה את היהלום איננו מסתכל על שום דבר אחר, חוץ מעל צורתו החיצונית ויופיו. רמת הגימור של העבודה יכולה להשפיע רבות על צורתו של היהלום והרבה פעמים יהלום עם נתונים מצוינים , נהרס בגלל עבודה רשלנית של בעל מקצוע.
את פרמטרים אלו תוכלו לראות בכל תעודה גמולוגית של כל יהלום אותו אתם רוצים לרכוש ובעזרת הבנה של מושגים אלו, תוכלו לרכוש בבטחה יהלום ללא כל חשש שיעבדו עליכם.