טבעת נישואין הלכה

פסיקת ההלכה בעניין טבעת הנישואין איננה חד משמעית ונתונה למספר פרשנויות, המחמירים טוענים כי על הטבעת להיות חלקה ועגולה וללא שיבוצים של יהלומים ואבני חן שונות, כמו כן טוענים המחמירים כי על הטבעת להיות עשויה מחומר יחיד ולא מורכבת ממספר חומרים יחדיו. על הטבעת להיות שווה לפחות פרוטה אחת ולהירכש על ידי החתן ומכספו האישי בלבד אשר ישולם אך ורק במזומן ,בכדי להבטיח שבזמן הטקס תהיה הטבעת כבר רכוש אשר שולם בעבורו (נועד למנוע את התשלומים של כרטיסי האשראי והצ'קים שיכולים להיפרס עוד הרבה אחרי טקס החתונה).

מה משמעותה של טבעת הנישואין בפני ההלכה?

משמעותה של טבעת הנישואין לפי ההלכה היא קידוש של החתן את הכלה בעת טקס החופה והקידושין והיא מסמלת מעל הכול את הזוגיות של בני הזוג, המשמעות של טבעת נישואיןעל כל אחד מבני הזוג אמורה לבשר ולהצהיר בפני כל הרואים אותה כי בן או בת הזוג נשואים ואינם פנויים.
משמעות הדרישות הטכניות של ההלכה, שהטבעת תהיה חלקה וללא חריטות ושיבוצים של אבנים הם בסמליות שמייצג המראה החלק והרצון שהזוגיות תהיה חלקה כמו הטבעת עצמה.

טבעת נישואין היא תזכורת לאהבה

במרוץ השנים תדעו עליות וירידות בחיי הזוגיות שלכם וטבעת הנישואין תישאר לעד תזכורת על אצבעותיכם, לאהבה שאתם חולקים וליום המאושר הזה בו איחדתם את אהבתכם לנצח.
טבעת הנישואין מסמלת גם בהלכה וגם בחיי היום יום את המחויבות שלנו כלפי בני הזוג שלנו וכלפי חיי המשפחה.
טבעות נישואין זוהי הדרך העתיקה, המקובלת והמסורתית ביותר שקיימת בעולם להצהיר על מחויבות, אהבה והתמסדות בפני בן/ת הזוג והיא חוצה את גבולות הדת והמדינה באופן ששום מנהג אחר לא עושה.