טבעות נישואין מחירים

מחיריהן של טבעות נישואין נקבע על ידי סוג הזהב ( אחוז הקראט והצבע ), משקל הטבעת  (משקל הזהב כפול מחיר הזהב לגרם ) ומחיר העמלה אשר לוקח אליו בעל החנות או מעצב התכשיטים.

טיפים להוזלת מחירים של טבעות נישואין

אפשר להוזיל את מחיריהן של טבעות הנישואין על ידי משחק בכמה פרמטרים, קודם כל מחליטים מה חשוב לנו בטבעת ועל מה אנחנו לא מתפשרים ואחר כך מתחילים לשחק בפרמטרים.

  • במידה וחשוב לנו שהטבעת תהיה 18 קראט ולא 14 אז לפחות נוכל לחסוך בכך נדאג שהיא תשקול כמה שפחות. כאשר רוצים ליצור טבעת קלה, עושים אותה מעצבי התכשיטים דקה מאד ובכך חוסכים חומר ומסה מהתוצר הסופי. חשוב לדעת שטבעת דקה אמנם עולה פחות כסף אך היא גם פחות חסינה ועמידה בפני מכות ושבר מאשר טבעת עבה.
  • במידה שאנו כן רוצים שהטבעת תהיה עבה וחסינה בפני מכות ושבר, אז אנחנו צרכים טבעת שתשקול יותר ובכדי להוזיל את מחיר הטבעת נצטרך להוריד את אחוז הקראט שבה מ- 18 קראט ל-14 קראט. אחוז הקראט הוא מדד לכמות הזהב הטהור שנמצא בתכשיט ובכדי לדעת כמה זהב טהור יש בכל קראט וקראט כנסו למדריך הזהב שלנו ולימדו.
  • מצב בו אנו רוצים אחוז קראט גבוהה ובנוסף גם עמידות וחוסן של הטבעת, המקום היחיד בו נוכל לחסוך ולהוזיל את מחיר הטבעת הוא במחיר העמלה אותם גובים אלו אשר מוכרים לנו את הטבעת. בדרך כלל מקום אשר מייצר טבעות נישואין בכמויות גדולות זוכה להוזלה משמעותית בתהליך היציקה של הטבעות ועקב כך בדרך כלל גם מחיריו של מקום זה זולים יותר או לפחות יש איפה לרדת בעזרת משא ומתן.

לא התייחסתי כלל לנושא צבע הזהב, מכיוון שאם החלטתם על צבע של טבעת שאתם רוצים אל תזוזו ממנו! רק שחקו עם שאר הפרמטרים בכדי להוזיל את הטבעת.